Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Powiatowo – Gminny Turniej Szachowy w kategorii drużynowej i indywidualnej o Puchar Wójta Gminy Lubin – Symultana z Arcymistrzynią Moniką Krupą

W niedziele 8 marca Osiek stał się miejscem dwóch ważnych wydarzeń szachowych, które miały miejsce w Gminie Lubin. Do świetlicy wiejskiej w Osieku zawitała arcymistrzyni szachowa Monika Krupa. Do symultany szachowej zgłosiło się 32 miłośników „ królewskiej” gry. Po ponad 3 godzinnych zmaganiach, najlepsze wyniki osiągnęli: Adrian Krząstek, Bartosz Kanclerz – zwycięstwo oraz dwa remisy były udziałem Zbigniewa Barankiewicza i Michała Sucheckiego. Możliwość sportowej rywalizacji z arcymistrzynią Moniką Krupą była wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników symultany. Najlepsi gracze otrzymali pamiątkowe książki oraz każdy zawodnik dyplom z autografem arcymistrzyni.
Po symultanie 34 zawodników przystąpiło do rywalizacji w Powiatowo – Gminnym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Lubin w szachach błyskawicznych.

Wyniki turnieju:

Kategoria – dziewczęta

1. Jagoda Szczepańska
2. Oliwia Kałuszka
3. Kinga Wójtowicz
4. Marlena Wójtowicz
5. Justyna Fedorowska
6. Agnieszka Babiarczyk

Kategoria – chłopcy

1. Marcel Misiek
2. Aleksander Mydłowski
3. Kacper Kałuszka
4. Aleks Moroz

Kategoria – Juniorzy

1. Bartłomiej Róg
2. Krzysztof Muryn
3. Michał Grzebieniowski
4. Jerzy Twardziak
5. Krzysztof Mydłowski
6. Jakub Wiśniewski

Kategoria – seniorzy

1. Przemysław Misiek
2. Zbigniew Zarzycki
3. Mariusz Walada

Sędzią głównym zawodów był pan Józef Bałdyga. Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana wręczali: dyrektor OKGL pani Magdalena Dubińska oraz radna pani Zofia Marcinkiewicz.