Ośrodek Kultury Gminy Lubin

WARUNKI UCZESTNICTWA W AKADEMII SENIORALNEJ

Zajęcia w ramach Akademii Kompetencji Senioralnych, działającej od 2016 roku skierowane są dla mieszkańców Gminy Lubin, którzy ukończyli 50 lat. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Lubin oraz na basenach w Lubinie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Na każdą kolejną edycję przeprowadzany jest nowy nabór w styczniu i lutym. Każdy uczestnik co roku wypełnia nową deklarację uczestnictwa w poszczególnych zajęciach.

W związku z różnym zainteresowaniem poszczególnych zajęć o możliwość uczestnictwa można dowiadywać się przez cały okres trwania Akademii w Ośrodku Kultury Gminy Lubin pod nr tel. 76 844-82-33 lub w pok. 310.

W zajęciach Aerobik w wodzie i elementy pływania mogą brać udział osoby, które uczestniczą w innych zajęciach w ramach Akademii Senioralnej (minimum 1), a trzy nieobecności na zajęciach spowodują wykreślenie z listy uczestników tych zajęć.

Akademia organizuje zajęcia obejmujące poniższe profile tematyczne w okresach :

I semestr: luty – czerwiec

II semestr: wrzesień – grudzień

W 2020 r. proponujemy zajęcia:

BASEN
Aqua–aerobik to po prostu trening w wodzie, który pozytywnie wpływa wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, sprawia również, że sylwetka staje się smukła, poprawia krążenie i oddychanie. Oprócz ćwiczeń uczestnicy poprawiają swoje umiejętności pływania.

ZDROWY KRĘGOSŁUP
To gimnastyka kręgosłupa dla osób z przypadłościami bólów pleców, pojawiającymi się w następstwie np. siedzącego trybu życia. Na tych zajęciach uczestnicy wzmocnią podstawowe partie mięśni, tak aby mogły one odciążyć kręgosłup w trakcie wykonywania codziennych czynności.

NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Skierowana do osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z nauką języka angielskiego jak i dla tych, którzy chcą szlifować swój warsztat. Na zajęciach będą rozwijane umiejętności mówienia i rozumienia poprzez zastosowanie metody Callana.

NAUKA JĘZYKA FRANCUSKIEGO
To idealny sposób na aktywizację społeczną. Uczestnicy będą mieli okazję osłuchać się z językiem francuskim, z akcentem i wymową podczas różnorodnych ćwiczeń ze słuchu. Dodatkowo nauczą się podstawowych zwrotów, które pozwolą na swobodną komunikację np. podczas zagranicznych podróży.

NORDIC WALKING
Wspólne spacery na świeżym powietrzu z kijkami do Nordic Walking to idealny czas na rozmowy i nawiązywanie nowych kontaktów. Dodatkowo uczestnicy zapoznają się z tym jak prawidłowo korzystać z kijków, chodzić i pokonywać przeszkody.

KRAV MAGA
Bo samoobrona jest skuteczniejszą strategią niż poddanie się! To idealny trening ciała, który pozwoli na poznanie tajników skutecznej samoobrony.

OBSŁUGA SMARTFONA
Podróż ze Smartfonem jest dla osób rozpoczynających przygodę ze smartfonem – urządzeniem które jest połączeniem komputera z telefonem. Porozmawiamy o tym jak  bezpiecznie posługiwać się telefonem w sieci oraz jak bezpiecznie korzystać z aplikacji. Pokażemy Państwu jak odtwarzać ulubioną muzykę, robić zdjęcia, nagrywać filmy, a potem publikować je na w mediach społecznościowych.

WARSZTATY TANECZNE
Taniec to przyjemność ale również sylwetka, poczucie koordynacji oraz gracji ruchów. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się podstawowych kroków tańców klasycznych, tańców latynoamerykańskich oraz integracyjnych.

WARSZTATY – WARCABY 100-POLOWE, SZACHY
Szachy to królowa gier, a warcaby zwłaszcza 100-polowe to idealna gra rozwijająca wyobraźnię i zmuszająca do myślenia. Oprócz skupienia i logicznego myślenia gwarantujemy, że wspólne spędzanie czasu będzie świetną zabawą.

AEROBIK – STRETCHING
Ćwiczenia przy muzyce? Rozciąganie całego ciała? Endorfiny ? – to wszystko w trakcie jednych zajęć ! Aerobik to dla wszystkich uczestników dawka pozytywnej energii wyzwolona podczas aktywnych ćwiczeń całego ciała, natomiast stretching to ciało  uspokoi i rozciągnie wszystkie jego mięśnie.

TRENING PAMIĘCI
Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne z elementami dyskusji. Uczestnicy podejmą rozmowy na temat zdrowotnych aspektów starzenia i symptomów somatycznych. Celem zajęć jest podniesienie samoświadomości i samodzielnego wpływania na jakość swojego życia.

Wszelkie informacje na temat działań Akademii Senioralnej pod nr tel. 76/845-59-86,
e-mail akademiasenioralna@okgminalubin.pl lub w Ośrodku Kultury Gminy Lubin – pok. 310.

Do pobrania: 2020 DEKLARACJA z RODO