Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Edukacyjnie i ciekawie w terenie

Daleko od domu … Edukacyjnie i ciekawie w terenie

Wałbrzych – 02.02.2016 /wtorek/
Zapisy do 25.01.2016 r. – Ilość miejsc ograniczona !!!

ExploraPark – Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu

Króluje tam matematyka oraz wszelkie gry i zadania logiczne dla dużych i małych. Centrum jest interaktywne – zwiedzający sam wprawia w ruch modele, testuje prawo Pitagorasa czy tworzy konstrukcje. W zwiedzaniu towarzyszą pracownicy Centrum, którzy podsuwają zadania, dopasowują do poziomu wiedzy i umiejętności, a w razie problemów naprowadzają na rozwiązanie. Wszystko po to, aby kontakt z królową nauk był przyjemnością dla wszystkich. Miejsce to zainteresuje zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. To co wyróżnia je spośród innych interaktywnych centrów to fakt, iż nad większością z eksponatów spędzicie sporo czasu układając mozaiki. Uczestnicy wycieczki wezmą udział w zajęciach pt. „Mozaika i parkietaże”.

Zamek Książ

Zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych Zamków w Polsce nazywanego Perłą Dolnego Śląska.

Dla młodszych – „Baśniowy Książ” – podczas wycieczki po Książu dzieci poznają książańskie legendy, historie o smokach, bohaterach bajek – zwierzętach ukrytych na plafonach i w herbach.

Dla starszych – „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej” (w tym III piętro) + palmiarnia. Tylko zwiedzając z przewodnikiem można zobaczyć Tunel z okresu II wojny światowej, udostępnione części III piętra, tzw. Strachy (nazistowskie pomieszczenia wykute w zamku).

Program dnia:

 • 7.00 – Wyjazd (parking Kaufland Lubin)
 • 9.00 – ExploraPark, w tym zajęcia dostosowane do wieku uczestników
 • 12.00 – Zwiedzanie Zamku Książ
 • 17.00 – Planowany powrót

Koszty biletów: Dzieci – 40 zł, Dorośli – 50 zł

Uwaga – wyjazd PRZY PEŁNEJ OBSADZIE AUTOKARU.

 

 Wrocław – 04.02.2016 /czwartek/
Zapisy do 27.01.2016r. – Ilość miejsc ograniczona !!!

AFRYKARIUM W ZOO

To unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal
15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

CENTRUM ROZRYWKI LOOPY’S WORLD

Dostarcza dzieciom sporą dawkę ruchu, wiele atrakcji i powodów do śmiechu oraz możliwość nawiązania nowych znajomości. Dzieci zdobywają nowe umiejętności, podejmują nowe wyzwania, pokonują własne ograniczenia i wspaniale się przy tym bawią. Loopy’s World jest nowoczesne, bezpieczne i zaprojektowane zgodnie z najlepszymi światowymi standardami. Dzieci na placu zabaw są uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. W cenie biletu aranżowana zabawa z animatorem pt. „Bezludna wyspa”.

Program wycieczki:

 • 8.00 – Wyjazd (parking Kaufland Lubin)
 • 10.00 – Zwiedzanie Afrykarium w ZOO
 • 13.00 – Zabawy w Loopy’s World i udział w zajęciach dodatkowych
 • 17.00 – Planowany powrót

Koszty biletów: Dzieci 45 zł , Dorośli 55 zł

Uwaga – wyjazd PRZY PEŁNEJ OBSADZIE AUTOKARU.

 

PORA na SANKI – 10.02.2016 /środa/
Zapisy do 29.01.2016r. – Ilość miejsc ograniczona !!!

GÓRY KAMIENNE – Andrzejówka

Schronisko PTTK „Andrzejówka” – Rybnica Leśna. Andrzejówka to jedno z bardziej malowniczych schronisk w Sudetach. Schronisko jest położone na wysokości 796 m npm w pobliżu Przeł. Trzech Dolin w centrum Gór Suchych będących najwyższym pasmem Gór Kamiennych (Mezoregion
w ramach Sudetów Środkowych).

Bezpieczny zjazd dla uczestników korzystających z sanek itp. pojazdów. W sąsiedztwie podjazdy dla narciarzy. W schronisku – ciepłe posiłki i napoje, toaleta.

Program dnia:

 • 7.30 – Wyjazd (parking Kaufland Lubin)
 • 10.00 – Gry i zabawy na stoku saneczkowym
 • 14.00 – Spacer po górach
 • 17.00 – Planowany powrót

Koszt: 30 zł./os.

Uczestnicy zaopatrują się w ciepłą odzież, sanki, narty, ślizgi itp.

Uwaga – wyjazd uzależniony od pogody, PRZY PEŁNEJ OBSADZIE AUTOKARU.