Ośrodek Kultury Gminy Lubin

ZŁOTO W TEATRALNYM FINALE WOJEWÓDZKIM

17 MAJA 2016 – ZDOBYCIE 1 MIEJSCA – CZYLI ZNOWU NAJLEPSI NA DOLNYM ŚLĄSKU – KŁODZKO FINAŁ WOJEWÓDZKI

Spektakl „Mama – Nic” w wykonaniu „Teatru dla Was” reżyserii Doroty Baryłkiewicz został w swojej kategorii najwyżej oceniony podczas XVIII Przeglądu Form Teatralnych „F-ART” , który odbył się w Kłodzku.

Na scenie zaprezentowały się grupy teatralne z województwa dolnośląskiego, których projekty – spośród wszystkich zgłoszonych – uzyskały najwyższą ocenę Rady Artystycznej. Przegląd ma formę konkursu i – jak co roku – jury miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie jednak laureatem I nagrody w kategorii szkół podstawowych został „Teatr dla Was”, działający przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

„Mama – Nic” – to spektakl w stylu tragifarsy, gatunek łączący elementy tragedii i komedii. Tragiczny konflikt przeradza się bowiem w szczęśliwe zakończenie. Jego przesłanie kierowane jest do widza w każdym wieku.

Sukces młodych aktorów z Gminy Lubin jest wynikiem wielkiej wytrwałości i pracy nad sobą. Zespół istnieje od ośmiu lat, a jego kierownikiem artystycznym jest od początku Dorota Baryłkiewicz – reżyser teatralny. Młodzi aktorzy w swych spektaklach poruszają bliskie im problemy. Poprzez swoje widowiska starają się pobudzić widza do refleksji, „pokazują ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i w końcu jakimi są”.

„Mama – Nic” – to siódmy już projekt artystyczny zrealizowany przez „Teatr dla Was”. Wcześniejsze spektakle także mają na koncie szereg regionalnych wyróżnień i nagród.

Nagrodzony ostatnio spektakl wystawiony został – już po kłodzkim sukcesie – w świetlicy wiejskiej w Oborze, a przedstawienie obejrzeli m.in. przyjaciele i rodziny młodych aktorów.

Zespół „Teatr dla Was” tworzą: HANIA WĘGLIŃSKA, ANIA MILLER, MAJA FIEBIG
JULIA KUNAT i MARCIN CZERNIAWSKI. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!