Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Zespół wokalny „Leśne echo” z Raszówki

Zespół wokalny „Leśne echo” z Raszówki

Grupa działa od października 2007 r. i liczy obecnie 15 osób. Repertuar zespołu jest zróżnicowany, głównie oparty na utworach współczesnych, pieśniach folklorystycznych, przyśpiewkach oraz kolędach. Oryginalne teksty historycznych piosenek dostarcza jedna z członkiń zespołu z rodzinnej biblioteczki. W 2009 r. zespół wystąpił z repertuarem pt. „Z pieśnią przez Europę” prezentując 10 utworów w oryginalnych językach krajów europejskich. Zespół posiada stroje sceniczne o charakterze wizytowym, jak również stylizowane na ludowe. W 2013 roku, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013, GOK w Raszówce zakupił grupie nowe stroje ludowe z okolic Cieszyna, co zainspirowało zespół do przygotowania repertuaru wokalnego właśnie z tego regionu. Nowy projekt wzbogacony zostanie stosownymi tańcami ludowymi. Aktualnie, pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Kobylaka, trwają intensywne warsztaty choreograficzne. Instruktorem zespołu, od momentu jego powstania, jest Pan Witold Klocek.