Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Zespół wokalny „Lejdis” ze Składowic

Zespół wokalny „Lejdis” ze Składowic

Zespół powstał w listopadzie 2008 r. z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury. W skład zespołu wchodzi obecnie 12 mieszkanek Składowic, działających jednocześnie w Kole Gospodyń Wiejskich. Pierwszy występ pn. „Kolędowanie” miał miejsce w styczniu 2009 roku w Raszówce. Ich repertuar jest różnorodny – wykonują zarówno pieśni Stanisława Moniuszki, jak i utwory współczesne. Panie wykonują chętnie pieśni patriotyczne, świąteczne i okazjonalne. Występowały na terenie Dolnego Śląska na licznych przeglądach, reprezentując godnie Gminę Lubin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce.

Zespół ma za sobą także liczne występy w gminach sąsiednich, m.in. w Ścinawie, Ręszowie i Środzie Śląskiej. Zespół występuje głównie na: dożynkach, uroczystościach okolicznościowych, imprezach promujących tradycje świąteczne, a także w kościołach.

Instruktorem zespołu jest Pan Jerzy Kuś.