Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Zespół folklorystyczny „Zachęta” z Zimnej Wody

Zespół folklorystyczny „Zachęta” z Zimnej Wody

Zespół powstał w 2002 roku, a w jego składzie jest obecnie 13 osób dorosłych i 8 dzieci. Zespół prezentuje szeroki repertuar o charakterze patriotycznym, biesiadnym, religijnym. Wykonuje utwory wielogłosowo. Niektóre teksty piosenek są autorstwa Pani Teresy Kot. Zespół występuje w strojach ludowych z regionu Dolnego Śląska. Promuje Gminę Lubin w Polsce i poza granicami kraju koncertując dla grup polonijnych głównie w Białorusi i Ukrainie. W 2013 roku zespół występował we Francji goszcząc w zaprzyjaźnionej gminie partnerskiej Sathonay-Camp. Instruktorem zespołu jest Pani Teresa Kot, która w taki sposób prezentuje grupę:

„Zespół występuje na różnych imprezach – od festynów po wieczornice patriotyczne. Jestem naprawdę dumna, że te Panie potrafią już wykonywać niektóre utwory na trzy głosy ! Staramy się występować jak najczęściej, bo to daje nam radość…”.