Ośrodek Kultury Gminy Lubin

XVI Dzień Papieski w Gminie Lubin

W niedzielę 16 października w świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach odbył się koncert z okazji XVI Dnia Papieskiego. W koncercie wystąpił zespół wokalny LEŚNE ECHO z Raszówki oraz zespół folklorystyczny KONICZYNKI z Miłoradzic – grupa młodsza.

W krótkich retrospekcjach filmowych widzowie mogli przypomnieć sobie życiorys Karola Wojtyły oraz moment wyboru wybitnego Polaka na papieża. Podczas prezentacji słowno-muzycznej usłyszeć można było wiersze autorstwa Karola Wojtyły, jak również pieśni kojarzone z jego postacią. Nie zabrakło pieśni oazowej „Barka”, która towarzyszyła kapłanowi przez większość jego życia. Powróciliśmy wspomnieniami do pielgrzymek papieskich do Polski i niezapomnianych wypowiedzi, które przepełnione były wielką miłością i mądrością Jana Pawła II. Spotkanie było przepełnione jego obecnością a publiczność włączała się do wspólnego śpiewania. Całość koncertu dopełniły zdjęcia i krótkie filmy upamiętniające pontyfikat św. Jana Pawła II.

Organizatorem Koncertu był Ośrodek Kultury Gminy Lubin przy współpracy zespołów: LEŚNE ECHO i KONICZYNKI. O poczęstunek dla wszystkich zadbała pani Zdzisława Rzempowska – Sołtys Miłoradzic.

Foto: P.Szydło