Ośrodek Kultury Gminy Lubin

XI NOC ŚWIĘTOJAŃSKA w sobotę 22.06.2019 – zapraszamy

To prastare święto na stałe zagościło w miejscowości Gminy Lubin – Bukowna. Noc Kupały to piękny przykład tego, jak niesamowita i rozbudowana jest kultura naszych przodków. My, jako ich dzieci, Słowianie, z roku na rok, coraz mocniej odradzamy się w ich prawdziwej historii.

Już o 16.00 będzie można podziwiać „Przejazd na byle czym” albo wziąć w nim czynny udział. Cały dzień będzie wypełniony szeregiem atrakcji m.in.: konkurs na wianek świętojański (Regulamin), konkurs na przebranie świętojańskie (Regulamin), warsztaty ceramiczne i plecionkarskie, występy na scenie lokalnych zespołów wokalnych, tanecznych, teatralnych, puszczanie wianków na wodzie, polonez i inne tańce, akcesoria dmuchane i mega bańki mydlane dla najmłodszych.
A wieczorem porwie nas do tańca zespół ALTR’OO a zachwyci, zawsze wyczekiwany, FIRE SHOW.