Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Wystawa „Wczoraj i dziś”

Wystawa „Gmina Lubin – wczoraj i dziś”
Zabierzemy Was w wirtualną podróż opowiadaną przez dawne i współczesne przedmioty, podążając za losem setek ludzi, którzy przybyli tuż po wojnie na Ziemie Odzyskane i stworzyli tu, na terenie naszej gminy swoją historię. Poznajemy przedmioty, które towarzyszyły im w życiu codziennym, a także w chwilach wyjątkowych, co nie znaczy, że zawsze pięknych i magicznych – bywało, że smutnych, a nawet tragicznych. Dotychczas w akcji ocalenia od zapomnienia przedmiotów użytkowych i maszyn rolniczych zgromadzono ponad 1000 eksponatów i wciąż przekazywane są nowe.
Dzięki oryginalnym ekspozycjom możecie zobaczyć jak zmieniało się na przestrzeni lat gospodarstwo domowe i jego wyposażenie czy narzędzia rolnicze. Naszą wystawę wzbogacają instalacje interaktywne i projekcje wideo, które mamy nadzieję już niedługo będziemy mogli wspólnie obejrzeć u nas w Ośrodku Kultury Gminy Lubin.

Zapraszamy na wirtualny spacer na stronę:
http://spacer360.wrzosowakraina.pl/