Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Zabytki Gminy Lubin – nowa wystawa w Ośrodku Kultury

Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę regionalnych perełek architektonicznych ukazującą dziedzictwo kulturowe znajdujące się na terenie Gminy Lubin. Prezentuje kilkadziesiąt makiet zabytków wykonanych różnymi technikami przez uczniów gminnych szkół podstawowych oraz mieszkańców gminy.

Niezwykle staranne i wyjątkowe budowle, zaprezentowane zostały podczas konkursu na temat znajomości historii i zabytków Gminy Lubin, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Niemstowie. Prace przygotowane przez uczniów wykonane z najdrobniejszymi szczegółami idealnie odzwierciedlają oryginalne budowle, inspirując nas do zorganizowania wystawy pt. „Zabytki Gminy Lubin”.  Wystawa jest już gotowa i liczy kilkadziesiąt budowli. To niezwykła okazja do spopularyzowania lokalnych zabytków i zapoznania się z ich historią, a przede wszystkim uświadomienia potrzeby ochrony tych cennych obiektów. Wystawa znajduje się na III piętrze, siedzibie Ośrodka Kultury. W obecnej sytuacji możliwe jest zwiedzanie indywidualne lub rodzinne.
Serdecznie zapraszamy!

Makiety zostały wykonane przez reprezentacje szkół gminnych: Szkoły Podstawowej  im. Jana Korczaka w Niemstowie, Szkoły Podstawowej  im. Orła Białego w Raszówce, Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, Szkoły Podstawowej  im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.