Ośrodek Kultury Gminy Lubin

WYBIERAM TEATR – DZIAŁO SIĘ

Na spotkaniu 18.12.2018 r. w  świetlicy w Oborze – uczestnicy projektu – 100 osób – otrzymali Certyfikaty za czynny udział w projekcie w ramach programu „Edukacja kulturalna” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury realizowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin od sierpnia do grudnia 2018 r.

 Na spotkaniu aktywistów WYBIERAM TEATR w dniu 18.12.2018 r. mieliśmy okazję obejrzeć występy najmłodszych uczestników projektu: TEATR TAŃCA i TEATR DLA WAS, które wzruszyły publiczność.

W ramach projektu odbyły się wyjazdy na spektakle do Teatru Polskiego we Wrocławiu, byliśmy na MAYDAY, ACID SNOW i XIĘGACH SCHULZA.

W ramach projektu z monodramami gościliśmy u nas:

  1. Stanisława Górkę – z monodramem na podstawie utworu Rollanda „Colas Breugnon” z piosenkami Georgesa Brassensa, ktRóry został wyreżyserowany przez Tadeusza Wiśniewskiego.
  2. Aldonę Struzik – z monodramem pt. DAISY – BŁĘKITNA TOŻSAMOŚĆ – Spektakl autorski Aldony Struzik

Dzięki temu dofinansowaniu mieszkańcy Gminy Lubin mogli uczestniczyć w edukacyjnych warsztatach teatralnych zorganizowanych w porozumieniu z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Warsztaty poprowadzili zawodowi aktorzy, profesjonaliści w swojej dziedzinie, m.in.: Krzysztof Franieczek, Aldona Struzik, Michał Chorosiński, Dariusz Bereski, Marcin Piejaś,  Martyna Witowska, Agata Skowrońska. Wskazali zainteresowanym kierunek pracy nad sobą, jak wiele zaangażowania  wymaga, aby odpowiednio zinterpretować przekazywaną treść, wywołać
u widza wzruszenie, nastrój, śmiech, płacz, strach…

Powstały spektakle:

NOWE KORZENIE – ZWYKLI LUDZIE z Zimnej Wody – dramat – grupa mieszana /dzieci, młodzież, dorośli/.

RĘCE DO GÓRY – KABARET ALE BABY i Przyjaciele – komedia kryminalna – grupa dorosła.

JELEŃ – Mieszkańcy z Chróstnika – interpretacja twórczości S. Mrożka – grupa dorosła.

LALKI – TEATR TAŃCA – grupa taneczna OKGL – teatr plastyczny – dzieci.

PAPIEROWY PTAK – TEATR DLA WAS – grupa teatralna OKGL – dzieci i młodzież.

Ta oferta edukacyjna, pozwoliła rozwijać wspólne pasje i zainteresowania. To projekt, który udowodnił, że wszyscy, niezależnie od wieku, w jakimś stopniu jesteśmy aktorami i odgrywamy różne role w życiu codziennym, często nieświadomie wykorzystując swoje możliwości aktorskie, o których nie mamy pojęcia.