Ośrodek Kultury Gminy Lubin

WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI 2020 ONLINE – Konkurs rozstrzygnięty.

Ponad 30 prac wpłynęło na konkurs WIANEK ŚWIĘTOJAŃSKI 2020 ONLINE. Po raz kolejny nasi mieszkańcy wykazali się pomysłowością i wrażliwością artystyczną.

W zaciszu domowym powstały niezwykle barwne wianki, które przywołały wspomnienia Nocy Świętojańskiej – niepowtarzalnej gminnej imprezy odbywającej się od 11 lat w Bukownej. Nadesłane prace wykonane zostały z wielką starannością a pięknie dobrany koloryt i różnorodność świeżych  kwiatów, motywów zielarskich, roślinnych i liści dopełniły niezwykłe kompozycje. Konkurs miał wymiar międzypokoleniowy, wianki pletli zarówno najmłodsi, jak i dorośli mieszkańcy gminy.

Jury będąc pod wielkim wrażeniem kreatywności i inwencji twórczej oraz precyzji wykonanych wianków postanowiło uhonorować  wszystkich twórców nagrodami głównymi. Każdy laureat konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom i bon w wysokości 50 zł. 

Autorzy wianków to: Maja Białosiewicz, Aleksandra Cieleń, Emilia Buchowska, Martyna Buchowska, Julia Perczyńska, Maja Kościelna, Zuzanna Kaciuban, Julia Przybylak, Nicole Szpindowska, Ewa Przybylak, Dominika Zyga, Zuzanna Kot, Katarzyna Szymańska, Elżbieta Białosiewicz, Grażyna Balewicz, Róża Kiliman, Wioleta Kiliman, Mirosława i Andrzej Piszel, Brygida Lubaska, Lucyna Kopcza, Halina Chrąchol, Urszula Kurowska, Irena Dworak, Koło Gospodyń Zimna Woda, Zespół wokalny OSIECZANKI.

Serdecznie zapraszamy laureatów tego konkursu, jak również konkursu ANIOŁY DAJĄ SIŁĘ – KONKURS ONLINE po odbiór  nagród w piatek  – 3 lipca br., do siedziby Ośrodka, w budynku przy ul. Księcia Ludwika I 3.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin składa serdeczne gratulacje i dziękuje uczestnikom naszych konkursów  oraz zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w innych naszych wydarzeniach.