Ośrodek Kultury Gminy Lubin

WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – GRUPA TEATRALNA „TEATR DLA WAS”

Reżyser teatralny: DOROTA BARYŁKIEWICZ

Rok założenia: 2007. „Teatr dla Was” istnieje od 8 lat. Działa w Ośrodku Kultury Gminy Lubin. Początkowo próby odbywały się w świetlicy w Raszówce, a od 2010 r. do dzisiaj w świetlicy w Osieku. Od początku kierownikiem artystycznym  jest pani Dorota Baryłkiewicz – reżyser teatralny. Młodzi aktorzy w swych spektaklach poruszają bliskie im problemy. Poprzez swoje widowiska starają się pobudzić widza do refleksji, „pokazują ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są”. Co roku powstaje premiera nowego przedstawienia, dotychczas powstało ich kilkanaście.

Teatr od początku zdobywa najwyższe laury na Powiatowym Przeglądzie Form Teatralnych – Melpomena, Dolnośląskim Przeglądzie Baśni i Legend – SILEBIA,   Finale Wojewódzkim – Dolnośląskim Przeglądzie Form Teatralnych – F-ART  w Kłodzku.