Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Warsztaty Muzyczne w Szklarach Górnych

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży Gminy Lubin w dniach 6 – 7 kwietnia br. w Szklarach Górnych.

Zajęcia wokalne muzyki liturgicznej miały na celu ćwiczenia emisji głosu, poszerzanie repertuaru wielogłosowych pieśni liturgicznych, poznawanie nowych kompozycji, a także chorału gregoriańskiego.

Spotkania były ściśle związane z aktywnością młodych mieszkańców miejscowości, skupionych w Dziecięcym Zespole Muzycznym działającym w Oratorium przy Kościele Parafialnym w Szklarach Górnych.

W dwudniowych warsztatach wzięło udział dwadzieścia osób zainteresowanych tematem. Tak duża grupa i jej ogromne zaangażowanie było miłym zaskoczeniem dla prowadzącego, który docenił zaangażowanie i zdolności wokalne uczestników warsztatów. Udział w zajęciach wzbogacił umiejętności wokalne dzieci i młodzieży oraz udoskonalił ich warsztat pracy twórczej.

Prowadzącym zajęcia był Jakub Bartkowiak – absolwent Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczyciel, katecheta, muzyk, kompozytor i ewangelizator. W dziedzinie chorału gregoriańskiego szkolony przez promotora swojej pracy magisterskiej, ks. prof. dr hab. Piotra Nawrota SVD, wybitnego misjologia i muzykologa.

W zorganizowanych warsztatach, Ośrodkowi Kultury Gminy Lubin służyła współpracą opiekunka Zespołu Muzycznego w Szklarach Górnych, pani Barbara Czekajło.