Ośrodek Kultury Gminy Lubin

V GRZYBOBRANIE W BUCZYNCE

W sobotę 17 września 2016 w Buczynce odbyło się grzybobranie, jak co roku bogate w zbiory grzybowe i przybyłych gości. Słońce co chwilkę chowało się za chmurką i padał deszczyk. Pomimo idealnych warunków meteorologicznych o grzyby w tym roku było trudno, ponieważ gorący koniec lata i brak opadów, to przyczyny braku grzybów w naszych lasach. Jednak dla chcącego nic trudnego, nawet w czasie suszy można znaleźć podgrzybka, jak się mocno szuka- mówi pan Waldemar Domowicz z Siedlec, jeden z ubiegłorocznych zwycięzców konkursu.
Po porannym buszowaniu w lesie wszyscy zasłużyli na odpoczynek i dobrą zabawę, a tego jak wiadomo w Buczynce zawsze pod dostatkiem, ponieważ organizacją zajmują się Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Sołectwo Buczynki. W rytmie zumby i przy piosenkach Siedleckiej Nuty można było zjeść przepyszne, jak zwykle dania przygotowane przez Koło Gospodyń Buczynianki.
Nagrody i wyróżnienia za największy okaz i najpiękniejszą kompozycję wręczała radna Sylwia Pęczkowicz-Kuduk wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Norbertem Grabowskim.
Za najpiękniejszą kompozycję jesienną uznano pracę zespołu z Buczynki, nagroda za największy okaz, czyli borowik ważący 370g również trafiła w ręce Buczynianek.