Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Trwają WAKACJE Z PIRATAMI – fotorelacja

Szukanie skarbu, zabawy integracyjne oraz plener plastyczny, to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano z myślą o dzieciach, które wakacje spędzają w domu. Tegoroczne spotkania upływają pod hasłem „Wakacje wśród piratów”. Organizatorem zajęć jest Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Drugi tydzień wakacyjnych imprez rozpocznie się we wtorek, 12 lipca o godzinie 9.00 i odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Oborze.

– Najmłodsi będą mogli zmierzyć się na bajkowym torze przeszkód, wziąć udział w plenerze plastycznym oraz w konkursie „Mam talent” – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin. – Dla miłośników motoryzacji przygotowaliśmy konkurs wiedzy o ruchu drogowym, a dla fanów sportu – turniej drużyn w piłkę nożną – dodaje.

Tego dnia nie zabraknie także rozmaitych zabaw integracyjnych i malowania twarzy.

Z kolei w środę, 13 lipca odbędzie się prezentacja kostiumów. Dzieci będą mogły popuścić wodze fantazji i przyjść na spotkanie do świetlicy w pirackim przebraniu. Instruktorzy zaplanowali także zabawy związane z charakterystyką postaci. Odbędzie się również rywalizacja drużyn pirackich oraz tańce integracyjne.

– Spodziewamy się, że sporo emocji tego dnia dostarczy dzieciom szukanie skarbu – dodaje dyrektor.

Natomiast na czwartek, 14 lipca, organizatorzy zaplanowali wyjście do kina Helios na seans „BFG: Bardzo Fajny Gigant”. Zbiórka przy kasach o godzinie 8.50, cena biletu – 15 złotych.

Po filmie, od godziny 12.00 do 14.00 najmłodsi będą mieli okazję rozegrać turniej na kręgielni.

– Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci i młodzież z terenu całej gminy – zachęca Magdalena Dubińska. – Spotkania odbywają się pod okiem i opieką naszych instruktorów – dodaje.

Zapisy trwają do poniedziałku, 11 lipca w Ośrodku Kultury Gminy Lubin pod nr telefonu 76/845-59-86, 76/844-82-33, e-mail: sekretariat@okgminalubin.pl lub osobiście w siedzibie Ośrodka, Księginice 14.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

(JW)

Foto: Paweł Szydło