Ośrodek Kultury Gminy Lubin

TEATRALNIE W KRZECZYNIE MAŁYM

W poniedziałek 18 czerwca 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Krzeczynie Małym odbyła się premiera spektaklu pt. „Burza w Teatrze”      w wykonaniu TEATRU DLA WAS.

Sztuka mówi o trudnych sprawach w rodzinie, o gonitwie za sprawami dnia codziennego, zapominając o istotnych kwestiach miłości i wychowania. Fabuła bardzo ciekawa dla odbiorcy w każdym wieku, skłaniająca do głębokich przemyśleń nad celem w życiu.

Przed południem spektakl obejrzały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim oraz ze Szkoły Podstawowej     nr 14 w Lubinie. Skupienie i cisza widowni podczas spektaklu jest najlepszą recenzją tego przedstawienia. Popołudniowe granie skierowane było do wszystkich mieszkańców gminy Lubin.

„Burza w teatrze” było to ostatnie przedstawienie z udziałem Marcina Czerniawskiego. Młody aktor pożegnał się oficjalnie                     z TEATREM DLA WAS, z którym związany był od początku jego istnienia – 10 lat.

Premierę spektaklu poprzedził widowiskowy występ dziecięcego Teatru Tańca. Młodzi tancerze w barwnych strojach zatańczyli przed zgromadzoną publicznością dwa tańce. Po występie odebrali nagrodę „Młode Nadzieje” przyznaną przez Radę Artystyczną podczas tegorocznej Gali Aniołów Kultury Gminy Lubin.

Zarówno TEATR DLA WAS jak i TEATR TAŃCA działają przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin.