Ośrodek Kultury Gminy Lubin

TEATRALNIE NA DZIEŃ DZIECKA

Ponad setka dzieci z terenu gminy Lubin świętowała z nami tegoroczny Dzień Dziecka. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował cykl przedstawień w wykonaniu teatru W DRODZE.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Raszówce. Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie pt PCHŁA SZACHRAJKA, w którym to aktorzy w zabawny sposób przedstawili przeżywającą wiele przygód tą, w sumie negatywną, bohaterkę wiersza Jana Brzechwy. Aktorzy zręcznie zapraszali młodych widzów do uczestnictwa w przedstawieniu.

W Czerńcu prezentowany był spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt. PASTERKA I KOMINIARCZYK. Jest to opowieść o pięknej miłości między porcelanowymi figurkami Pasterki i Kominiarczyka. Po przedstawieniu aktorzy zaprosili młodych widzów za kulisy opowiadając o pracy w teatrze.

Spektakl LEGENDY Z DIABŁEM prezentowany był w dwóch miejscowościach: w Liścu i Gogołowicach. Spektakl jest inscenizacją dwóch legend „Diabelski most” wg. O. Kolberga oraz „Jak Maciej Borówka diabła przechytrzył” wg Z Nowaka. Ciekawa historia, przywołująca atmosferę minionych czasów, świat dawnych wierzeń i związanych z nimi mitów, legend i obrzędów, które zaciekawiają, zastanawiają i inspirują.

W Składowicach odbył się spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt BRZYDKIE KACZĄTKO. To opowieść z przesłaniem, ucząca dzieci tolerancji, ukazująca, że odmienność nie jest czymś złym. Zachęca, by mimo często trudnej życiowej drogi, szukać „swoich łabędzi”, czyli osób o podobnej wrażliwości i poglądach na świat. Być „łabędziem” to po prostu być sobą.

Teatrzyki cieszyły się dużym zainteresowaniem a wspaniała gra aktorów przeniosła dzieci i dorosłych w zaczarowany świat teatru. Kto wie, być może któryś z tych młodych widzów zostanie w przyszłości aktorem? Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że w naszej gminie mamy bardzo zdolne dzieci i młodzież.

Na kolejne spotkanie z teatrem zapraszamy w lipcu podczas wakacji z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin.