Ośrodek Kultury Gminy Lubin

TEATR WIECZOROWĄ PORĄ Z CHRÓSTNIKA

Grupa powstała podczas realizacji projektu WYBIERAM TEATR 2018 i realizowanych warsztatach teatralnych z profesjonalnymi aktorami z Teatru Polskiego we Wrocławiu. W skład grupy teatralnej należą głównie mieszkanki Chróstnika. Od początku pracy grupą kieruje reżyser i pedagog Piotr Poręba.

Pierwszym przedstawieniem zaprezentowanym przez TEATR WIECZOROWĄ PORĄ był spektakl pt. pt. JELEŃ na podstawie tekstu SŁAWOMIRA MROŻKA, reżyseria – PIOTR PORĘBA 16.12.2018 w świetlicy wiejskiej w Chróstniku.

Kolejne przedstawienie odbyło się już podczas realizacji II edycji projektu WYBIERAM TEATR 2019. To spektakl pt. ROZDZIOBIĄ NAS KRUKI I WRONY na podstawie noweli Stefana Żeromskiego, wystawiony z okazji  ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE. Odbył się również w świetlicy w Chróstniku, podczas przedstawienia publiczność oglądała wspaniałe obrazy teatru cienia w reżyserii Piotra Poręby.

 AKTORZY amatorzy nie zwalniają tempa. W świetlicy w Osieku na podsumowanie projektu 2019 – 07.12.2019 wystawili spektakl pt. „Czarno-białe rymy Jana”, scenariusz i reżyseria: Piotr Poręba.

Spektakl oparty na wierszach Jana Brzechwy. Formuła zabawy czernią i bielą, minimalistyczna ilość przedmiotów, które wraz z aktorami zmieniają swoje przeznaczenie i funkcję. Aktualność poezji dziecięcej Brzechwy grana przez dorosłych dotyka kompleksów, wyobrażeń, pragnień, z którymi borykamy się wszyscy bez wyjątku. Spektakl pełen dystansu, radości i energii.

Obsada:

Elżbieta Białosiewicz,
Danuta Kubiak,
Małgorzata Sitarska,
Jolanta Pyszczyńska,
Barbara Wolska,
Janina Mucha,
Helena Badora,
Agnieszka Czerniawska.

Kolejne występy spektaklu pt. „Czarno-białe rymy Jana”, scenariusz i reżyseria: Piotr Poręba odbyły się:
– 11.01.2020 r. w świetlicy wiejskiej w Chróstniku,
– 08.03.2020 r. w świetlicy wiejskiej w Niemstowie,
– podczas ferii w świetlicy wiejskiej w Czerńcu.