Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Teatr dla Was

Teatr dla Was

To grupa teatralna, która powstała w 2007 roku. Od października 2015 pracuje nad nowym projektem. Do „starej” grupy dołączyły nowe osoby, które kochają teatr. Grupa liczy 7 osób od 8 do 14 lat. Wspominając ostatnie sukcesy TEATRU DLA WAS w 2015: I miejsce w Kłodzku na Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Form Teatralnych F-Art., ochoczo przystąpiono do pracy, ćwicząc dykcję, granie na scenie, wchodzenie w rolę… Obecnie młodzi aktorzy pracują nad przygotowaniem spektaklu pt. MAMA-NIC. Scenariusz został przygotowany na podstawie tekstu Andrzeja Maleszki pod tym samym tytułem. To tragifarsa dla młodych widzów. Gatunek dramatu, który łączy elementy tragedii i komedii. Styl poważny oraz komiczny. Zawiera tragiczny konflikt oraz szczęśliwe zakończenie. Występują postacie wzniosłe i pospolite. Sztuka MAMA–NIC ukazuje problemy ze świata dorosłych, które dzieci widzą, ale nie wiedzą jak sobie z nimi poradzić. Widowisko zwraca uwagę na relacje matka-dziecko, ukazuje dobro i zło. Scenariusz i reżyseria: Dorota Baryłkiewicz. Scenografia i rekwizyty – Paweł Szydło. Przewidywany termin premiery to maj 2016, na którą już dzisiaj zapraszamy.