Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Sukcesy uczestników STUDIA PIOSENKI ŁAŁ przed wakacjami

W ostatnim czasie podopieczni Studia Piosenki „ŁAŁ” działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin odnieśli kilka sukcesów w regionalnych konkursach piosenki.

11 marca 2017 r. Zespół Wokalno – Instrumentalny wziął udział w „V Rejonowym Konkursie Wokalnym – Śpiewowisko 2017” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury
w Lubinie. Spośród 16 wykonawców w kategorii starsi – gimnazjaliści i licealiści – zespół znalazł się w czołówce, zdobywając Wyróżnienie. W skład zespołu wchodzą: Aleksandra Naglik i Maja Fiebig – wokal oraz Hanna Napiórkowska i Anna Miller – gitara.

Natomiast 11 czerwca 2017 r. w Centrum Kultury „Muza” odbył się koncert finałowy XXIV Dziecięcego Konkursu Wokalnego „O Złotą Nutkę”, w którym udział wzięła Aleksandra Naglik (mieszkanka Obory), na co dzień uczestniczka zajęć wokalnych, odbywających się w świetlicy wiejskiej w Osieku.. Aby dojść do finału Ola musiała zaprezentować jedną piosenkę podczas prezentacji konkursowych, w których wzięło udział ponad 50 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Wykonanie Oli zrobiło wrażenie na Jury, które przyznało jej SREBRNĄ NUTKĘ.

Gratulujemy sukcesów oraz zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach Studia Piosenki „ŁAŁ”, które oprócz przygotowania do świadomego uczestnictwa w sztuce wokalnej, znacząco wzbogaca i rozszerza swój program estradowy o szereg coraz to nowszych pozycji repertuarowych.

Niebawem wspomnienia kolejnych młodych i zdolnych działających w OKGL.

Foto: MDK Lubin/CK Muza Lubin.