Ośrodek Kultury Gminy Lubin

STOWARZYSZENIE NASZ NIEMSTÓW

Stowarzyszenie swoją działalność rozpoczęło w 2016 r. Tworzą je ludzie z pasją, pięknymi pomysłami, dbającymi o swoją miejscowość i integrację mieszkańców.  Pasje dużej ilości członków stowarzyszenia są zróżnicowane, ale nie stanowi to żadnego problemu, wręcz przeciwnie, uczą się od siebie nowych rzeczy. Natomiast wspólnym „konikiem”, miłością większości członków jest gotowanie, pieczenie, bawienie się i eksperymentowanie w kuchni ale także sięganie w pożółknięte zeszyty z przepisami kucharskimi babć i prababć. Dlatego też z chęcią i zapałem przystępują do wielu konkursów kulinarnych, w których udaje się zdobyć miejsca na podium. W okresach przedświątecznych także organizują dla mieszkańców Niemstowa warsztaty piernikowe, decoupage i wiele, wiele innych.
Spotkania stowarzyszenia uzależnione od przedsięwzięć i projektów. Niekiedy bywa tak, że spotykają się dwa razy w tygodniu a bywa i tak że dwa razy w miesiącu w świetlicy wiejskiej w Niemstowie.

Stowarzyszenie NASZ NIEMSTÓW w 2019 r. zostało laureatem Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: ANIMATOR KULTURY.