Ośrodek Kultury Gminy Lubin

SIEDLECKA NUTA NA PODIUM

Dnia 03 maja w Domu Kultury w Górze odbył się XXIV Konkurs Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej. Wśród wykonawców znalazły się miejscowe zespoły (Trio „Ktosie”, zespoły śpiewacze „Niezapominajki”, „O-Kropy”, „Osetnianie”), a także przedstawiciele gminy Rudna („Sasanka” i „Roztoka”), sąsiedzi z Jemielna („Nadodrzanie”), Wąsosza („Wąsoszanki”), Miejskiej Górki („Włościanie”)
i Niechlowa („Wronowianki”).

Ośrodek Kultury Gminy Lubin w zmaganiach konkursowych reprezentował  zespół „Siedlecka Nuta”. Po prezentacji i obradach jury, złożonego z absolwentów Akademii Muzycznych z Wrocławia i Zielonej Góry, okazało się, że przedstawiciele naszej gminy podobali się najbardziej, zdobywając Nagrodę Główną Konkursu. Zespół z Siedlec otrzymał pamiątkowy dyplom, statuetkę laureata i nagrodę rzeczową w wysokości 400,00 zł. Prezentacja i promocja grupy, Ośrodka Kultury Gminy Lubin, jak i samej gminy poza jej granicami, była znaczącym doświadczeniem dla członków „Siedleckiej Nuty”, a sukces mobilizacją do dalszych działań.

WW

www.dkgora.com.pl