Ośrodek Kultury Gminy Lubin

FOTORELACJA Z DZIAŁAŃ WAKACYJNYCH

RAJD PIESZY DO SKŁADOWIC

13. 07. 2020 r.

Pierwszą atrakcją tegorocznych wakacji, zaproponowaną przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin był rajd pieszy, który skupiał mieszkańców Ustronia, Księginic, Dąbrowy Górnej i Składowic. Z każdej miejscowości wyruszono na lokalny szlak. Celem było poznanie walorów przyrodniczych naszej Gminy, a także integracja pomiędzy mieszkańcami sąsiedzkich wiosek. Miejscem docelowym stało się boisko w Składowicach.

Po dotarciu na miejsce rozegrano turniej gry W DWA OGNIE, gdzie gospodarze nie dali szans gościom. Po zmaganiach sportowych uczestnicy spotkania otrzymali „słodką” niespodziankę od sołtysa wsi pani Lucyny Franczak. Krótka przerwa i odpoczynek był początkiem dalszej części spotkania. Wszyscy przybyli wzięli udział w spacerze, pokazującym walory wsi. Poznano Herbaciarnię, zakład produkujący siatki, miejsce w którym można zdobyć prawo jazdy. Największą atrakcją był jednak renesansowy pałac, którego właścicielem był Jan Jonston, znany, polski przyrodoznawca, historyk, filozof, pedagog, lekarz, pisarz medyczny i przyrodniczy, żyjący w XVII wieku. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość przejścia przez park, na terenie którego znajduje się dąb będący zabytkiem przyrody. Nie zabrakło również wypoczynku na przepięknym placu zabaw umiejscowionym w centrum wsi.

Atrakcją miejscowości są murale przedstawiające faunę i florę, a także postaci zamieszkujące historycznie pałac, wykonane przez pana Macieja, artystę plastyka z Raszówki. Przewodnikiem wędrówki przez Składowice była p. Grażyna Balewicz, która nie tylko przybliżyła nieznane walory swojej miejscowości ale również sprawiła uczestnikom miłą niespodziankę, fundując lody, za co bardzo dziękujemy.

WAKACYJNE WARSZTATY MALARSKIE W CHRÓSTNIKU

14-16.07.2020 r.

14,15 i 16 lipca 2020 r. odbywały się zajęcia plastyczne na świetlicy w Chróstniku. Uczestnicy zajęć to dzieci i i młodzież z naszej gminy. Chętnie podejmowali zadania do wykonania. Powstały prace przedstawiające pejzaż oraz zwierzęta sawanny. Pojawiły się również własne fantastyczne wizje. Zapraszamy do galerii.

RAJD PIESZY DO KARCZOWISK

15.07.2020 r.

II RAJD za nami -> dziękujemy wszystkim dzieciom z Karczowisk, Gorzelina i Raszowej za udział w naszych zajęciach sporowtych. Mamy nadzieję, że się podobało

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W WIERCIENIU

16.07.2020 r.

Podczas warsztatów artystycznych w Wiercieniu dzieci własnoręcznie wykonały drewniane kubki na akcesoria szkolne (kredki, długopisy, pisaki, itp.). Użyły do tego farb akrylowych, lakieru oraz własnej wyobraźni.
W przerwach na schnięcie poszczególnych warstw dzieci aktywnie spędzały czas na boisku przy świetlicy.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W OBORZE

17.07.2020 r.

Oto efekty dzisiejszych warsztatów fotograficznych w Oborze. Nasi najmłodsi mieszkańcy Gminy poznali budowę aparatu, rodzaje zdjęć, zapoznali się z zagadnieniami typu kontrast, winieta, poznali różne triki ale przede wszystkim użyli wyobraźni, bo to w fotografii najważniejsze.

WARSZTATY RYTMICZNE W MIŁORADZICACH

17.07.2020 r.

W piątkowe przedpołudnie, w świetlicy wiejskiej w Miłoradzicach spotkali się uczestnicy warsztatów rytmiczno – wokalnych. Uczestniczyło w nich 11 osób z Miłoradzic i Osieka.

Zebrani mogli zapoznać się z podstawowymi wartościami nut na zasadzie zabawi ćwiczeń. Realizowano zadania oparte na prostych rytmach. Można było poznać także instrumenty, niezbędne do wykonywania tego elementu muzycznego. W międzyczasie okazało się, że tego rodzaju instrumenty można wykonać zarówno z najprostszych rzeczy, jak również z własnego ciała. Wszyscy oglądali przykłady zabaw z rytmem znanych artystów kabaretowych i muzycznych. W przerwie zajęć, w ramach poznania swojej miejscowości, wszyscy udali się na spacer do zabytkowego parku, gdzie nawet rodowici mieszkańcy zaskoczeni byli ilością przyrodniczych zabytków tego miejsca. Po powrocie młodsze dzieci mogły kolorować instrumenty muzyczne i poznawać barwy ich dźwięków na przygotowanym keyboardzie. Spotkanie zakończyło się prezentacją tańców integracyjnych.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W ZIMNEJ WODZIE I RASZOWEJ MAŁEJ

21-22.07.2020 r.

Podczas warsztatów artystycznych w Zimnej Wodzie i Raszowej Małej dzieci własnoręcznie ozdabiały koszulki oraz kubki szklane. Użyły do tego specjalistycznych farb, pasteli i pisaków do tkanin oraz pisaków do porcelany.
Efekty końcowe ich prac można podziwiać w poniższej galerii 🙂

WARSZTATY ARTYSTYCZNE W MIŁOSNEJ

23.07.2020 r

Warsztaty Artystyczne w Milsonej właśnie dobiegły końca😊10 uczestników wykonało mnóstwo pięknych prac, misie, serduszka, torebki, etui❤️😱Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych zajęciach😊

WARSZTATY MALARSKIE W PIESZKOWIE

21-23.07.2020 r.

Zakończyły się warsztaty malarskie w Pieszkowie w dniach 21, 22 i 23 lipca 2020 r. Uczestnikami zajęć to dzieci i i młodzież z naszej gminy. Tematem przewodnim było poznanie tworzenia kolorów, szkic kompozycji i malowanie przy użyciu palet malarskich, pędzli a nawet dłoni, palców, gąbki. Powstały prace przedstawiające pejzaże morskie, górskie oraz kolorowy świat klaunów. Zapraszamy do galerii.

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE W RASZOWEJ

24.07.2020 r.

Fotorelacja z warsztatów fotograficznych w Raszowej📷🥰12 wspaniałych osobowości w rożnym wieku i z różnym spojrzeniem na świat❤️

28-30.07.2020 r.

W trzecim tygodniu wakacji zawitały do dzieci i młodzieży naszej gminy warsztaty malarskie   w Miroszowicach, Osieku i Pieszkowie. Tym razem uczestnicy poznali niektóre sekrety posługiwania się pastelami olejnymi, suchymi i olejnymi w połączeniu z wodnymi farbami akwarelowymi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za aktywne uczestnictwo 
w tworzeniu tych przepięknych prac i zapraszamy do naszej galerii.