Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Rekord w gminnym konkursie „Tradycje Wielkanocne”

Siedemnaście ekip uczestniczyć będzie w Gminnym Konkursie Kulinarnym „Tradycje Wielkanocne 2017”. Tym samym poprawiony został ubiegłoroczny rekord frekwencji, kiedy to do konkursu zgłosiło się 15 zespołów. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek      24 marca o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Krzeczynie Małym.

Przygotowane potrawy oceniane będą w trzech kategoriach: 50 odsłon jaja wielkanocnego, główny bohater świątecznego obiadu oraz deser wielkanocny.

Jurorzy przy ocenie wezmą pod uwagę składniki, walory smakowe, kompozycje potraw, estetykę  wykonania i podania, elementy związane z tradycyjnością i regionalnością, oryginalność przygotowanej potrawy jako element dziedzictwa kulturowego oraz nawiązanie do tradycji wielkanocnych.

Puchar Wójta Gminy Lubin otrzyma zespół, który przygotuje najpiękniejszy tradycyjny stół wielkanocny.

(MG)