Ośrodek Kultury Gminy Lubin

ZAPRASZAMY NA PRZEGLĄD TEATRALNY

WYBIERAM TEATR, bo lubię – premiery.

 To TRZEBA ZOBACZYĆ – prezentacje aktorskie naszych znajomych, przyjaciół, sąsiadów
z naszej gminy w miejscowościach:

ZIMNA WODA – 14.12.18 r. /piątek/, g. 18.00 – NOWE KORZENIE

KRZECZYN MAŁY- 16.12.2018 r. /niedziela/, g. 15.00 – RĘCE DO GÓRY

CHRÓSTNIK – 16.12.18 r. /niedziela/, g. 18.00 – JELEŃ

OBORA – 18.12.2018 r. /wtorek/, g. 18.00 – PAPIEROWY PTAK.

 Wystąpią:

  1. ZWYKLI LUDZIE z Zimnej Wody – dramat – grupa mieszana /dzieci, młodzież, dorośli/.
  2. KABARET ALE BABY i Przyjaciele – komedia kryminalna – grupa dorosła.
  3. Mieszkańcy z Chróstnika – interpretacja twórczości S. Mrożka – grupa dorosła.
  4. TEATR TAŃCA – grupa taneczna OKGL – teatr plastyczny – dzieci.
  5. TEATR DLA WAS – grupa teatralna OKGL – dzieci i młodzież.

Zapraszamy na PRZEGLĄD TEATRALNY zrealizowanych spektakli w ramach projektu WYBIERAM TEATR dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, który jest realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin od sierpnia do grudnia 2018 r, w którym uczestniczyli – dzieci, młodzież i dorośli.

Dzięki temu dofinansowaniu mieszkańcy Gminy Lubin mogli uczestniczyć w edukacyjnych warsztatach teatralnych zorganizowanych w porozumieniu z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Warsztaty poprowadzili zawodowi aktorzy, profesjonaliści w swojej dziedzinie, m.in.: Krzysztof Franieczek, Aldona Struzik, Michał Chorosiński, Dariusz Bereski, Marcin Piejaś, Martyna Witkowska, Agata Śkowrońska, Stanisław Górka. Wskazali zainteresowanym kierunek pracy nad sobą, jak wiele zaangażowania  wymaga, aby odpowiednio zinterpretować przekazywaną treść, wywołać u widza wzruszenie, nastrój, śmiech, płacz, strach…

Ta oferta edukacyjna, pozwoliła rozwijać wspólne pasje i zainteresowania. To projekt, który udowodnił, że wszyscy, niezależnie od wieku, w jakimś stopniu jesteśmy aktorami i odgrywamy różne role w życiu codziennym, często nieświadomie wykorzystując swoje możliwości aktorskie, o których nie mamy pojęcia.

Zapraszamy serdecznie.

MK