Ośrodek Kultury Gminy Lubin

ZAPRASZAMY na WAKACJE z OKGL

Ośrodek Kultury Gminy Lubin rozpoczął wakacje od wspólnej zabawy i spotkania z teatrem.
W pierwszym tygodniu wakacji zaproponowaliśmy aktywne spędzenie czasu w sali zabaw „Strefa 55′. Czas szybko upłynął zwłaszcza na ponad 300 metrowej arenie labiryntów z laserami. Zawodnicy wykazali się niebywałą orientacją w terenie, refleksem i sprytem w iście „egipskich  ciemnościach”. Po ochłonięciu z emocji  w „STREFIE 55” przemieściliśmy się na wystawę do OKGL – GMINA LUBIN WCZORAJ I DZIŚ, która opowiada przez dawne i współczesne przedmioty i podążaliśmy za losem setek ludzi osiedlających się na terenach naszej gminy.

W drugim tygodniu wakacji wybraliśmy się do Obory i Czerńca w podróż do świata bajek a także tworzyliśmy niezwykle pomysłowe pocztówki z wakacji, w których dzieci albo były, albo chciały by się znaleźć. W obu miejscowościach gościliśmy ” TEATR W DRODZE” ze spektaklami „Wystawa psów” i „Księżniczka na ziarnku grochu”. Po obejrzeniu przedstawień dzieci uczestniczyły w profesjonalnych warsztatach prowadzonych przez aktorów. Można było poznać tajniki tworzenia fascynującej magii teatru nie tylko jako widz ale poznać znaczenie dekoracji teatralnych, grania nawet bardzo prostymi własnoręcznie zrobionymi  rekwizytami. Dzieci z przejęciem uczestniczyły w odgrywaniu różnych scenek, które mogą się przydać w zabawie w teatr. W pierwszych zajęciach uczestniczyło kilkadziesiąt dzieci z całej gminy. Dużo się działo a będzie jeszcze więcej! Gorąco zapraszamy do odwiedzania naszej strony i uczestnictwa w naszych propozycjach. Szczególnie zapraszamy na wspólne wycieczki i warsztaty. Szczegóły na www.okgminalubin.pl, a także na facebook/okgminalubin.