Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Pani Maria Krycka Gospodarstwo Agroturystyczne w Krzeczynie Małym

Pani Maria Krycka Gospodarstwo Agroturystyczne w Krzeczynie Małym

Gospodarstwo Agroturystyczne „Czarna Sosna” w Krzeczynie Małym rozpoczęło swoją działalność pozarolniczą w roku 2005. Do dyspozycji gości posiada pięć pokoi, stołówkę, plac zabaw dla dzieci, altanę ogrodową, grill oraz boisko do gry.

Specjalnością i rarytasem Gospodarstwa Pani Marii jest szynka dojrzewająca „Dziadka Ludwika”. Proces wytwarzania takiej szynki trwa od pół roku do 2 lat, im dłużej leżakuje w soli tym ma lepszy smak. Szynka przygotowywana jest według starych rodzinnych receptur. Podczas konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów, zorganizowanym w 2009 roku we Wrocławiu, szynka dojrzewająca „Dziadka Ludwika” zdobyła pierwsze miejsce.