Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Pani Małgorzata Ryś, członkini Koła Niezależnych Kobiet „Babeczki” z Osieka

Pani Małgorzata Ryś, członkini Koła Niezależnych Kobiet „Babeczki” z Osieka

„Jestem mieszkanką Osieka. Od kilku lat moją pasją jest rękodzieło. W wolnym czasie starym przedmiotom nadaję nową duszę, stylizuję i postarzam meble, zdobię obrazki metodą decoupage, anioły na starych deskach… „

Rękodzieło wszelkiego rodzaju jest pasją pani Małgorzaty, która w ten sposób spędza wolny czas, nastrajając duszę przez swoją twórczość. Maluje, a jej bajkowe postacie zdobią ściany gminnego przedszkola, szkoły filialnej w Osieku oraz punktu przedszkolnego w Wiercieniu. Tworzy z gliny anioły, ozdoby, bibeloty łącząc je z zajęciami wypalania gliny w MDK. Stylizuje i odnawia stare meble oraz artykuły dekoracyjne. Zajmuje się batikiem, czyli farbowaniem tkanin i malowaniem woskiem. Tworzy obrazy w drewnie techniką decoupage. Zarażane pasjami pani Małgorzaty dzieci zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

Pani Małgorzata w 2018 r. została nominowana do Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: RĘKODZIEŁO.