Ośrodek Kultury Gminy Lubin

PANI KATARZYNA WĘGLIŃSKA Z GOLI

Pani Kasia jest mieszkanką Goli. Jest osobą pełną energii, pomysłów, ciepła i wrażliwości. Jest nauczycielem plastyki i historii w szkole podstawowej. Swoją przygodę z powertexem rozpoczęła dzięki szkoleniu zorganizowanym przez OKGL, na którym stworzyła swoje pierwsze Anioły. Tak ją pochłonęła ta metoda, że w 2017 r. została trenerem powertexu. Dzięki temu, że wychowała się w rodzinie z artystyczną duszą może swoje dzieci poprzez sztukę nauczyć wrażliwości na piękno tego świata. Uwielbia spędzać z dziećmi czas właśnie na tworzeniu Aniołów czy obrazów.

W 2016 r. założyła koło plastyczne „Graficiarze”, które działa do dziś. Na zajęciach dzieci tworzą swoje pierwsze dzieła m.in. Anioły, zające, różnego rodzaju rzeźby i obrazy.

W 2018 r. zdobyła z uczniami I miejsce w Międzynarodowym Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Generał broni Stanisław Maczek”.

Pani Kasia angażuje się w akcje charytatywne, na których prace są podziwiane i chętnie licytowane na rzecz osób potrzebujących.

W 2019 r. była nominowana do Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: MALARSTWO, RZEŹBA