Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Pani Jolanta Srebniak z Osieka

Pani Jolanta Srebniak z Osieka

„Piszę, bo lubię zgłębiać otaczającą mnie rzeczywistość, piękno tego świata, jego kolor oraz byt ludzki. Piszę, bo poprzez słowa można dojrzeć głębię. Piszę, bo interesuje mnie percepcja odbioru tego co tworzę przez drugiego człowieka. Jeżeli w ten sposób mogę choć trochę wpłynąć na jego wrażliwość
to mnie to bardzo cieszy. Słowo raz usłyszane, pozostaje by wzrastać. Jeżeli tak się stanie, to bardzo się z tego tylko mogę cieszyć. Piszę, bo z natury jestem humanistką. W tym jednym słowie mieści się wiele. Lubię filozofię, poezję, muzykę i śpiew. Żałuję, że do dzisiaj nie gram na żadnym instrumencie, ale może jeszcze kiedyś się tego nauczę. Poza tym jest to również rodzaj spełniania się, piszę to co w danym momencie jest dla mnie ważne. Poprzez wiersze mogę wyrazić takie uczucia jak: zachwyt, piękno, szczęście, spełnienie etc. Człowiek w swoim życiu szuka odpowiedz na swoje jestestwo, zgłębia istotę szczęścia, zastanawia się czy je znalazł lub znajdzie. Pisanie wierszy jest dla mnie tego rodzaju spełnieniem, można ukazać swoje spojrzenie na tego rodzaju tematy. Cieszę się, że moje wiersze ujrzą światło dzienne, może trafią w większe grono czytających.”


„Dzień kobiet”

Z dedykacją dla wszystkich mieszkanek Osieka
Jest taki jeden dzień
Jeden, dla wszystkich ludzi, to 8 Marzec DZIEŃ KOBIET
Dzień co nowe czasem nadzieje budzi,
Dzień w którym każda kobieta, ma być adorowana,
Nawet jedną melodią – oj dana, dana,
Ale choć nawet jej życzeń nie złożysz, przepadniesz, zapomnisz,
I do tematu nie wrócisz
To przecież media ci wtedy, przypomnieć pomogą,
Złożą życzenia byś szedł swoją drogą,
Choć może nieraz, jest wąska i kręta,
To zapamiętaj, że ten DZIEŃ KOBIET to dla Ciebie zachęta, byś zawsze adorował nie tylko od Święta!!!