Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Pani Grażyna Balewicz ze Składowic

Pani Grażyna Balewicz ze Składowic

Pani Grażyna Balewicz ze Składowic, zajmuje się wystrojem wnętrz na okolicznościowe imprezy i uroczystości. Jej pasją jest też wykonywanie stroików i bukietów. Tworzone przez panią Grażynę kompozycje z darów natury zachwycają swoją niepowtarzalnością na wystawach i kiermaszach. Profesjonalne dekoracje sal weselnych, kościołów i restauracji wzbudzają zainteresowanie dzięki harmonijnemu połączeniu różnych roślin, kwiatów oraz materiałów przyrodniczych.

Pani Grażyna z zaangażowaniem prowadzi również działalność kulturalno-oświatową na terenie gminy Lubin. Jest inicjatorką wielu akcji społecznych na rzecz środowiska lokalnego, a swojej charyzmatycznej osobowości potrafi zjednoczyć wszystkich mieszkańców do podejmowania działań służących całej społeczności. W Składowicach jest opiekunem świetlicy wiejskiej gdzie od 21 lat pełni rolę animatora kultury, prowadząc warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Założyła zespół „Sprzeczka”, dla którego szyła stroje i organizowała wyjazdy na koncerty, a widząc potrzebę integracji wśród utalentowanych muzycznie kobiet założyła zespół „Lejdis”, z którym z powodzeniem koncertuje. Organizuje również liczne wyjazdy na koncerty i spektakle. Wszystkie swoje działania dokumentuje na stronie internetowej oraz facebooku.

W 2016 r. została nominowana do Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: ANIMATOR KULTURY.