Ośrodek Kultury Gminy Lubin

PANI CECYLIA SZWEDO Z OSIEKA

Pani Cecylia Szwedo jest mieszkanką Osieka. Jest osobą o wielkim talencie artystycznym. Zajmuje się haftowaniem, szydełkowaniem, modeluje bibuły i papierki tworząc z nich bukiety nazywane przez nią samą „ręcznymi arcydziełami”. Olbrzymią pasją i miłością darzy swój ogród tworząc z roślin wspaniałe rzeźby. Jej zaangażowanie zostało docenione na gminnym konkursie na najładniejszy ogród. Został on nazwany ogrodem „rzeźbionym”. Kolejną formą aktywności pani Cecylii jest społeczne zaangażowanie w życie wsi, współorganizacja lokalnych imprez, prowadzenie kroniki Osieka. Dokumentuje także osiągnięcia zespołu „Hosadyna od Lubina”. Próbuje również swoich sił tworząc utwory poetyckie. Dwukrotnie była nominowana do Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: RĘKODZIEŁO.