Ośrodek Kultury Gminy Lubin

PANI BARBARA CZEKAJŁO ZE SZKLAR GÓRNYCH

Barbara Czekajło jest mieszkanką Szklar Górnych. Z zawodu jest pedagogiem szkolnym, jednak po obowiązkach zawodowych i rodzinnych rodzi się w niej duch społecznika uwrażliwionego na rozwój swojej miejscowości. Dzięki jej zaangażowaniu w Szklarach Górnych powstał dziecięco-młodzieżowy zespół muzyczny. Środki pozyskane w programie „Działaj lokalnie” pozwolił na remont oratorium przy kościele parafialnym, gdzie cotygodniowo odbywają się spotkania i próby grupy. Pani Basia dba o rozwój swoich podopiecznych, dlatego też organizuje warsztaty prowadzone przez profesjonalnych nauczycieli śpiewu. Zajęcia, które zainicjowała pozwalają rozwijać pasje młodych mieszkańców Szklar Górnych, ubogacają ofertę kulturalną miejscowości. Wiążą się one także z nauką gry na instrumentach. Swój talent muzyczny podopieczni pani Basi mieli okazję zaprezentować na konkursie kolęd i pastorałek w Lubinie oraz na gali podsumowującej jedną z edycji programu „Działaj lokalnie”.

W 2018 r. została nominowana do Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: ANIMATOR KULTURY