Ośrodek Kultury Gminy Lubin

PAN ZDZISŁAW WYRĘBSKI Z PIESZKOWA

Pan Zdzisław Wyrębski jest mieszkańcem Pieszkowa. Swoją przygodę z drewnem rozpoczął jako młody człowiek, kiedy to trafił na praktyki zawodowe do Defilu. Postanowił tam kontynuowań swoją pracę zawodową. Pokochał drewno, o którym sam mówi, że jest najcudowniejszym materiałem. Spod jego ręki zaczęły wychodzić rzeczy piękne. W krajobraz Pieszkowa wpisuje się 3 metrowy wiatrak, który został wykonany samodzielnie przez artystę. Jego konstrukcja wymagała nie tylko zdolności manualnych i architektonicznych, ale również znajomości matematyki, aby 2,5 metrowe skrzydła mogły obracać się nawet przy najmniejszym wietrze. Pan Zdzisław tworzy także meble w kształcie kontrabasu, które w rzeczywistości są barkami na alkohole. Zbudował także koło młyńskie napędzane wodą.

Pan Zdzisław w 2018 r. został nominowany do Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: RĘKODZIEŁO.