Ośrodek Kultury Gminy Lubin

PAN MAREK PĘCIAK Z ZIMNEJ WODY

Marek Pęciak jest mieszkańcem Zimnej Wody. Jeszcze podczas budowy własnego domu, na prośbę Agnieszki Kot, ówczesnej kierowniczki zespołu „Zachęta” bez wahania zaangażował się w działalność zespołu jako akordeonista. Swoją przygodę z aktorstwem zaczynał tworząc tła muzyczne do przedstawień teatru amatorskiego „Idzie Grześ przez wieś”, a także wcielając się w różne role. Jego ogromny talent został zauważony przez animatorkę kultury, Teresę Kot. Wkrótce na jej prośbę przyjął propozycję zagrania głównej roli w spektaklu „Opowieść wigilijna”. Kolejną rolą Marka był Seweryn Baryka w widowisku słowno-muzycznym przedstawionym podczas Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Wielkim sukcesem okazała się rola Kazimierza w sztuce „Nowe korzenie” wg scenariusza Bernadety Kot, którą wraz z zespołem teatralnym „Zwykli Ludzie” Marek Pęciak brawurowo zagrał czterokrotnie. W ramach projektu „Wybieram Teatr” odbyły się warsztaty teatralne, w których pan Marek czynnie uczestniczył.