Ośrodek Kultury Gminy Lubin

PAN KRZYSZTOF WĘGRZYN Z PIESZKOWA

Pan Krzysztof jest mieszkańcem Pieszkowa. Od ponad 40 lat pasjonuje się lutnictwem artystycznym. Jego ręce potrafią stworzyć przepiękne skrzypce, altówki, wiolonczele i inne instrumenty ludowe, które doceniane są w całej Polsce. Dowodem tego są liczne nagrody przyznawane wielokrotnie w prestiżowych konkursach krajowych i międzynarodowych. Jednak dla pana Krzysztofa najcenniejsze są te nagrody, które otrzymuje od zwykłych ludzi, od dzieci i młodzieży w postaci podziękowań, zdjęć, własnoręcznie robionych aniołków, które zdobią ściany jego warsztatu. Wiele osób uważa, że swoje osiągnięcia konkursowe w dużej mierze zawdzięcza perfekcyjnie wykonanym instrumentom. To jednak nie dziwi, skoro oddaje tej pasji całe swoje serce.

W 2017 r. pan Krzysztof został nominowany do Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: RĘKODZIEŁO.