Ośrodek Kultury Gminy Lubin

PAN FRANCISZEK HAWRYSZ Z GORZYCY

Mieszkaniec wsi Gorzyca, który swoją osobowością zaraża pasją do sztuki, muzyki, dziennikarstwa oraz sportu. Poprzez pracę w Szkole oraz jako członek Towarzystwa Kultury Fizycznej, Stowarzyszenia „Mistrz Sportu Mistrz życia”, Prezes lubińskiego Klubu Olimpijczyka i działacz w PTTK od zawsze propagował sport i zdrowy tryb życia, krzewiąc idee olimpijską wśród dzieci i młodzieży. Przez ponad 60 lat zajmuje się pracą z młodymi ludźmi, którzy darzą go ogromnym szacunkiem i zaufaniem. Był członkiem Amatorskiego Teatru w Legnicy, założyciel Zespołu Dramatycznego we wsi Sokołowiec. Od 1975 r. pisał do prasy artykuły o tematyce sportowej.

Pan Franciszek w 2016 r. został nominowany do Aniołów Kultury Gminy Lubin w kategorii: LITERATURA.