Ośrodek Kultury Gminy Lubin

OWACJE NA STOJĄCO

Gromkimi brawami ponad 200 osobowa publiczność nagrodziła artystów koncertu „Być kobietą, być kobietą”.

Koncert w świetlicy w Osieku, którego inicjatorem był wójt Tadeusz Kielan to muzyczny prezent z okazji niedawnego Dnia Kobiet, zorganizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Krajobrazy”. Zaproszeni wykonawcy to artyści sceny warszawskiej i białoruskiej, Barbara Twardosz-Droździńska, śpiewaczka oraz Leonid Wolodko tenor, pieśniarz i poeta. Artyści zabrali publiczność w niezwykłą muzyczną podróż, wykonując standardy muzyki rozrywkowej w wielu językach. Zajrzeliśmy pod dachy Paryża, do słonecznej Italii, zabrzmiały również romanse rosyjskie i  przeboje Elvisa Presleya. Nie zabrakło przepięknych polskich znanych utworów od czasów big beatu do współczesnych, które wspólnie z artystami śpiewali uczestnicy koncertu.

Całość  wyreżyserowała i poprowadziła z wdziękiem i nutą humoru aktorka Aurelia Sobczak, bawiąc licznie zgromadzoną publiczność anegdotami, w których nie zabrakło wątków damsko-męskich.

Ten niezapomniany wieczór zakończyły życzenia i kwiaty dla każdej z uczestniczek koncertu, wręczane przez radnych gminy i sołtysów.