Ośrodek Kultury Gminy Lubin

NON STOP BOSKO W SZKLARACH GÓRNYCH

Ośrodek Kultury Gminy Lubin, będący współorganizatorem Spotkania Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego w Szklarach Górnych zaproponował uczestnikom warsztaty lepienia pierogów i decoupage. Kilkunastoosobowa grupa zgłębiała tajniki lepienia pierogów, od przygotowania ciasta i farszu, po własnoręczne wykonanie smakowitej potrawy. Kulinarna zabawa w formie lekcji lepienia pierogów odbyła się pod okiem wspaniałych gospodyń z Buczynki, którym przewodniczyła sołtys Jolanta Jankun. Natomiast rękodzielnicze warsztaty przyozdabiania przedmiotów metodą decoupage poprowadzili wspólnie z instruktorem, panią Małgorzatą Ryś, pracownicy OKGL. Przepiękne pamiątkowe anioły, które powstały podczas tych artystycznych zajęć uczestnicy zabrali ze sobą.

Prawdziwą niespodzianką przygotowaną przez Ośrodek Kultury okazała się świetlna iluminacja kościoła parafialnego pw. św. Piotra i Pawła, podczas tegorocznego spotkania młodych w Szklarach Górnych.

OKGL