Ośrodek Kultury Gminy Lubin

NARODOWE CZYTANIE W ZIMNEJ WODZIE

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się 7 września w piątek o godz. 18.00
w Pawilonie Klubowo Sportowym w Zimnej Wodzie. Wspólnie czytać będziemy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Z inicjatywy pana wójta Tadeusza Kielana, Ośrodka Kultury Gminy Lubin, Gminnej Biblioteki Publicznej  oraz dzięki zaangażowaniu zespołu folklorystycznego „ Zachęta”  spotkamy się z okazji ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy w 2012 roku. Została ona wówczas zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W kolejnych latach czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, a w ubiegłym roku „Wesele’’ Stanisława Wyspiańskiego.  W tym roku, podczas internetowego głosowania, do wspólnego czytania Polacy wybrali „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

(PSz)