Ośrodek Kultury Gminy Lubin

NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ DOŻYNKOWY 2017

W sobotę 2 września 2017r., z inicjatywy Gminy Lubin, Sołtys i Rady Sołeckiej Wsi Obora i Ośrodka Kultury Gminy Lubin, na boisku sportowym w Oborze odbył się Drugi Gminny Konkurs na Najładniejszy Stół Dożynkowy. W tym roku zgłosiło się aż 9 zespołów: trzy z nich WZOROWE MAŁŻEŃSTWO, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH RAZ DWA i NIEZASTĄPIONE DZIEWCZYNY, reprezentowały Oborę. Ponadto w konkursie wzięli udział: KOŁO GOSPODYŃ KRZECZYN WIELKI, SOŁECTWO CZERNIEC, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ISKIERKA z KSIĘGINIC, SOŁECTWO SKŁADOWICE, SOŁECTWO NIEMSTÓW, SOŁTYS i RADA SOŁECKA z OSIEKA. Wszystkie zespoły zadbały o najmniejszy szczegół regulaminu. Na pięknie udekorowanych, tradycyjnych stołach nie zabrakło weków warzywnych, swojskich wypieków i nalewek dożynkowych. Jury powołane przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin, miało wielki dylemat aby wyłonić zwycięzcę. Brano pod uwagę nie tylko wrażenia estetyczne ale również nawiązywanie do tradycji, walory smakowe i oryginalność prezentowanych potraw. W skład komisji oceniającej weszli: Bożena Michalik – Kroczek, laureatka licznych nagród kulinarnych organizowanych przez Wrzosową Krainę i Urząd Marszałkowski, Teresa Królikowska, kierownik restauracji RANCHO oraz Kamil Lis – pasjonat amator sztuki kulinarnej. W rezultacie zwycięzcą została grupa z Obory, pod nazwą WZOROWE MAŁŻEŃSTWO. Pozostałe grupy zdobyły równorzędne wyróżnienia. Dla wszystkich przygotowano pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne. Konkurs wpisał się z powodzeniem do cyklu imprez nawiązujących do tradycji dożynkowych i wzbudza coraz większe zainteresowanie, co widać po wzrastającej liczbie zgłoszeń.