Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Najpiekniejszy wieniec dożynkowy w Gminie Lubin

W sobotę 27 sierpnia, na boisku w Krzeczynie Wielkim, miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy‘2016 – etapu gminnego. Regulamin konkursu przewidywał konstrukcje w kształcie korony, wykonane jedynie z materiałów naturalnych. Organizatorom zmagań zależało na utrzymaniu tradycji.

SONY DSC

I miejsce – SOŁECTWO CZERNIEC

Do konkursu zgłosiło się 12 miejscowości: Krzeczyn Wielki, Gorzyca, Czerniec, Obora, Krzeczyn Mały, Miroszowice, Siedlce, Niemstów, Pieszków, Szklary Górne, Księginice i Kłopotów. Jury złożone z zawodowych plastyków: Elżbiety Kochan i Pawła Szydło oraz Anny Rogalskiej, po żmudnych obradach, w których kierowano się założeniami regulaminowymi, m. in.: nawiązanie do polskiej tradycji wieńców dożynkowych – kształt korony, wykonanie z naturalnych materiałów, konstrukcja umożliwiająca niesienie wieńca w korowodzie dożynkowym, wybrało ten najpiękniejszy. Wszystkim uczestnikom konkursu nagrody i wyróżnienia wręczył Wójt Gminy Lubin – Tadeusz Kielan.

Oto wyniki:

I miejsce – SOŁECTWO CZERNIEC – nagroda pieniężna 500 zł

II miejsce – SOŁECTWO OBORA – nagroda pieniężna 400 zł

III miejsce – SOŁECTWO SIEDLCE – nagroda pieniężna 300 zł

Pozostałe sołectwa otrzymały nagrody pieniężne w wysokości 100 zł jako wyróżnienie.

Zwycięski wieniec dożynkowy reprezentował Gminę Lubin następnego dnia, na dożynkach powiatowych w Ścinawie zajmując II miejsce.