Ośrodek Kultury Gminy Lubin

METODA NITKOWA – CHOINKA

Wygląda na dość skomplikowaną w wykonaniu, a wcale taką nie jest. W połączeniu z choinkowymi lampkami wprawi Cię w bożonarodzeniowy nastrój. Jak zrobić taką choinkę? To dość proste!

Z papieru zrób stojący stożek, podetnij podstawę tak by była równa i sklej całość taśmą. Obwiń go folią spożywczą, jeśli tego nie zrobisz klej wsiąknie w papier i nie da się go odkleić. W środek wsadź worki foliowe by całość była bardziej sztywna. W miseczce wymieszaj klej wikol z wodą. Całość powinna mieć konsystencję mleka. Rozwiń jeden kłębek włóczki i zanurz go w kleju. Zacznij rozwijać go od góry. Mulinę należy przekładać w różnych kierunkach, by stworzyć sieć przecinających się sznurków. Gdy skończysz owijać całość, wyjmij worki z środka, dla lepszej cyrkulacji. Choinkę zostaw najlepiej na noc, chodzi o to by klej dobrze związał z muliną. Następnego dnia wyjmij papier ze środka. Choinka gotowa!