Ośrodek Kultury Gminy Lubin

MALOWANIE NA SZKLE I PORCELANIE

Malowanie na szkle to bardzo stara sztuka. Wykorzystywano ją zarówno do zdobienia szkła użytkowego jak również ozdobnego. Malowano wazony, szklane tace, szklanki, półmiski, ale także obrazki, butelki itp. My podczas naszych warsztatów skupiamy się głównie na obrazkach, ponieważ najczęściej warsztaty te organizowane są dla dzieci i łatwiej im maluje się na płaskiej powierzchni, zwłaszcza, że pod spód wystarczy włożyć odpowiedni wzór.

Podczas warsztatów malowania porcelany dzieci i młodzież otrzymują specjalne pisaki do porcelany oraz białe kubki, na które przelewają to, co im w duszy gra… zabawa przednia J Na koniec wystarczy tylko kubeczki włożyć do nagrzanego piekarnika w celu utrwalenia malowidła i można z niego korzystać latami. Polecam.