Ośrodek Kultury Gminy Lubin

LEŚNE ECHO Z PUCHAREM WÓJTA GMINY LUBIN

Zespół Wokalny LEŚNE ECHO z Raszówki zdobył pierwsze miejsce w I Przeglądzie Zespołów Ludowych o Puchar Wójta Gminy Lubin. Konkurs odbył się 27 sierpnia 2016 r. na boisku sportowym w Krzeczynie Wielkim.

Inicjatorem oraz współorganizatorem imprezy był Zespół Folklorystyczny LUBIN, a w organizację włączył się Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

W przeglądzie udział wzięło siedem zespołów: Zespół Wokalny LEŚNE ECHO z Raszówki, Zespół Wokalny SWOJSKA NUTA
z Bukownej, Zespół Wokalny LEJDIS  ze Składowic, Zespół Wokalny SIEDLECKA NUTA z Siedlec, Zespół Wokalny ISKRA
z Krzeczyna Wielkiego, Zespół Folklorystyczny WESOŁA GROMADKA z Gromadki oraz Zespół Folklorystyczny ŁUŻYCZANKI
z Pobiednej. Zespół LUBIN jako organizator przeglądu wystąpił poza konkursem.

Występy zespołów oceniało jury w składzie: Krzysztof Figurski, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista oraz pedagog, Kamil Lis, asystent dyrygenta Chóru Górniczego ZG Lubin, wokalista i nauczyciel muzyki oraz Barbara Tórz, kierownik referatu oświaty, kultury i kultury fizycznej Urzędu Gminy Lubin.

Zapraszamy do fotorelacji z imprezy: