Ośrodek Kultury Gminy Lubin

KULINARNIE I FOLKOWO W KSIĘGINICACH

8 września 2018 r. na boisku sportowym LKS ISKRA im. Mieczysława Lodzińskiego w Księginicach odbędzie się jubileuszowy X Festiwal Kapusty i Pieroga. Jak co roku uczestników zabawy czeka wiele atrakcji.

Impreza ta promuje polską, swojską i ponadczasową tradycję. Przeprowadzony zostanie konkurs kulinarny, podczas którego zgłoszone grupy prezentować będą potrawy z kapusty oraz pierogi
z najbardziej wymyślnymi farszami. Na zgłoszenia grup czekamy do 3 września 2018 r. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie: Regulamin i karta – Festiwal Kapusty i Pieroga 2018

Podczas festiwalu nie zabraknie degustacji potraw, konkursów z udziałem publiczności oraz warsztatów lepienia pierogów, które przeprowadzą mieszkanki Składowic.

Scenę w Księginicach opanuje folklor. Zaprezentują się zespoły: OSIECZANKI z Osieka, LUBIN z Krzeczyna Wielkiego, FURMANI oraz CHUDOBA.

W czasie imprezy swój trzeci zlot będą mieli bliźniacy z gminy Lubin. Taki zlot to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy, poznania innych bliźniąt lub zacieśnienia znajomości.

Ponadto odbędą się warsztaty plecionkarskie, konkursy z udziałem publiczności, a dla najmłodszych do dyspozycji będzie kącik zabaw – skakańce.

Na placu zaprezentują się wystawcy z produktami regionalnymi i rękodziełem (m.in. miody, przyprawy, rzeźba i witraże) wpisując się w charakter imprezy.

Na pamiątkę uczestnictwa w imprezie będzie można zrobić sobie zdjęcia w foto-budce.

W tym roku na festiwalu królować będzie folklor, dlatego zachęcamy wszystkich do przybycia na imprezę w stroju z akcentem folklorystycznym.