Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Konkursy dożynkowe w Gminie Lubin

Wkrótce Święto Plonów 2016. Druga połowa sierpnia i pierwsza dekada września w Gminie Lubin tradycyjnie już zdominowane zostaną przez uroczystości dożynkowe. W tym roku po raz pierwszy towarzyszyć im będą aż trzy konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, „Najładniejszy stół dożynkowy” i „Dożynkowy konkurs maszyn rolniczych”.

Konkurs na „ Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” odbędzie się podczas organizowanego wraz Zespołem Folklorystycznym „LUBIN”   I Przeglądu Zespołów Ludowych 27 sierpnia 2016 r. na boisku w Krzeczynie Wielkim.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców sołectw naszej gminy. Zgłaszać można jedynie tradycyjne wieńce dożynkowe w kształcie korony. Powinny one być wykonane tylko z naturalnych materiałów, to znaczy nie mogą zawierać elementów plastiku, styropianu, sztucznych kwiatów oraz kleju. Zwycięzca najpiękniejszej prezentacji bogactwa plonów wplecionych w wieniec dożynkowy  uzyska prawo do reprezentowania Gminy Lubin w Konkursie Powiatowym, który odbędzie się 28 sierpnia 2016. Wygrana na tym szczeblu daje awans do konkursu wojewódzkiego.

Do pobrania regulamin i karta zgłoszeniowa: REGULAMIN wieniec dożynkowy 2016

Współorganizatorami  konkursu na  „Najładniejszy stół dożynkowy” oraz  „Dożynkowy konkurs maszyn rolniczych” są  Sołtys  i Rada Sołecka Wsi Obora oraz Lider Grupy Odnowa Dolnośląskiej Wsi – Sołectwo Obora. Prezentacja oraz rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się dnia 3 września 2016 r. na boisku przy ul. Bursztynowej w Oborze.

W konkursie na ”Najładniejszy stół dożynkowy” może wziąć udział rodzina, koło gospodyń lub sołectwo. Oceniane będą  nie tylko walory estetyczne ale również nalewka dożynkowa oraz wek warzywny.

Do pobrania regulamin i karta zgłoszeniowa: Regulamin na stół dożynkowy

W konkursie na „Dożynkowy konkurs maszyn rolniczych” ważna jest unikalność maszyn i urządzeń rolniczych oraz forma ich prezentacji. Będzie to doskonała okazja do rozpowszechniania tradycji rolniczych wśród mieszkańców naszej gminy i do wspólnej edukacji regionalnej.

Do pobrania regulamin i karta zgłoszeniowa: Regulamin maszyny rolnicze

Zgłoszenia do konkursów należy przesłać e-mailem na adres: sekretariat@okgminalubin.pl  lub złożyć osobiście w Ośrodku Kultury. Termin przyjmowania zgłoszeń mija w czwartek 25 sierpnia o godz. 15:00

OKGL