Ośrodek Kultury Gminy Lubin

KONKURSY DOŻYNKOWE 2019

Zapraszamy do udziału  w tegorocznych gminnych konkursach dożynkowych.

NAJŁADNIEJSZY STÓŁ DOŻYNKOWY
Celem konkursu jest upowszechnianie i kultywowanie tradycji związanych z obrzędami dożynkowymi, prezentacja najładniejszych stołów dożynkowych oraz ich nagrodzenie. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Lubin.  Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w biurze Ośrodka Kultury Gminy Lubin osobiście lub e-mailem: sekretariat@okgminalubin.pl w terminie do 23.08.2019 r. (piątku). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31.08.2019 r. na boisku sportowym przy ul. Bursztynowej w Oborze. Współorganizatorami są: Gmina Lubin oraz Sołtys i Rada Sołecka wsi Obora.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Do pobrania: REGULAMIN stół dożynkowy 2019

NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY
Konkurs adresowany jest do mieszkańców sołectw naszej gminy. Zgłaszać można jedynie wieńce, które formą i użytymi materiałami nawiązują do polskich tradycji wieńców dożynkowych. Wieniec nie może przekraczać rozmiarów: wysokość maksymalna 180 cm, szerokość u podstawy i na całej wysokości średnica nie może być większa niż 150 cm. Nie może również zawierać elementów plastiku, styropianu, tworzywa sztucznego, a konstrukcja musi umożliwiać jego niesienie w korowodzie dożynkowym.
Termin zgłoszenia wieńca upływa 16.08.2019 r. o godz. 15:00. Zgłoszenie na karcie dołączonej do regulaminu prosimy kierować na adres e-mail: sekretariat@okgminalubin.pl lub osobiście w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin, ul. Księcia Ludwika I 3 w Lubinie.
Termin i miejsce dostarczenia wieńca: 23.08.2019 r. godz. 17:00 – boisko w Miroszowicach.
Rozstrzygnięcie konkursu: 23.08.2019 r. godz. 17:30 – boisko w Miroszowicach.

Szczegółowe informacje w regulaminie.

Do pobrania: REGULAMIN wieniec dożynkowy 2019

Zapraszamy do udziału.